داستان

 

( گنجشک خدا)

روزها گذشت و گنجشک با خدا هيچ نگفت. فرشتگان سراغش را از خدا می‏گرفتند و خدا هر بار با  فرشتگان اين گونه می‏گفت: می‏آيد: من تنها گوشی هستم که غصه‏ها را می‏شنود و يگانه قلبی‏ام که دردهايش را در خود نگاه می‏دارد.

و سرانجام گنجشک روی شاخه‏ای از درخت دنيا نشست فرشتگان چشم به آن دوختند , گنجشک هيچ نگفت.

 وخدا لب به سخن گشود, با من بگو از آن چه سنگينی سينه توست.

گنجشک گفت: لانه محقری داشتم, آرامگاه خستگی‏هايم بود و سرپناه بی‏کسی‏ام. تو همان را هم از من گرفتی! اين توفان بی‏موقع چه بود؟ چه می‏خواستی از لانه محقرم؟ کجای مملکت تو را گرفته است؟ .... و سنگينی بغضی, راه بر کلامش بست. سکوتی در عرش طنين‏انداز شد. فرشتگان همه سر به زير انداختند.

خدا گفت: ماری در راه لانه‏ات بود. خواب بودی. باد را گفتم تا لانه‏ات را واژگون کند. آن گاه تو از کمين مار پر گشودی.

گنجشک خيره در خدايی خدا مانده بود.

خدا گفت: و چه بسيار بلاها که به واسطه محبتم از تو دور کردم و تو ندانسته به دشمنی‏ام برخاستی!

اشک در ديدگان گنجشک نشسته بود. ناگاه چيزی درونش فرو ريخت.

های های گريه‏هايش ملکوت خدا را پر کرد....

/ 5 نظر / 4 بازدید
وروجک

سلام دوست عزيز نوشته ات نه تنها اشک به چشم اون گنجشک آورد که به چشم من هم.... خدا خيلی وقتها طوری به ما کمک ميکنه که ماها اصلا متوجه اون نميشيم ... اميدوارم که خدا هميشه پشت و پناهت باشه ... خوشحال ميشم که به من هم سر بزنی .... يا حق !

سپهری

پرنده به اميد برگی با شاخه ای به هوا برخاست درختی ديد پر از شاخه های پر برگ به اميدی روی شاخه ها جست اما قبل از رسيدن به پای درخت افتاد آخه نفسها بند آمده بود ياشاسين

کفشهای مکاشفه

طفلی آقا ماره که ديگه غذا نداره.البته شاید هم گوشت گنجشک برای مار ضرر داشته؟!

مهستی برزگر

اينجا همه برنده هستند.بازاريابي شبکه اي را مي توان "درست" اجرا کرد. حرف هاي تازه در بازاريابي شبکه اي.سري به اينجا بزنيد. http://www.oradoshop.com