روز جهانی سالمندان

 

 

تقويم روي ميزم را که ورق زدم  در گوشه پايين متوجه شدم که روز اول اکتبر و 9 مهر مصادف است با روز جهاني سالمندان. با خودم گفتم که چرا و چگونه؟؟ 

 کسي که پدر و مادر نازنينش ( برکت وجودش) را که اين همه براش زحمت کشيده‏اند را راهي سراي سالمندان ‏کرده, اين روز چه معنايي برايش دارد؟!

ولي کمي عميقتر فکر کردم  و ديدم که خوبه براي خودش يادآوري ميکنه و جايي را هم براي خودش رزرو ميکنه تا شايد روزي او را در آن سراي راه بدهند و معلوم نيست که چه سرنوشتي پيش رويش خواهد بود؟

يکي از دوستانم تعريف ميکرد که در کشور کانادا وقتي ببينند که سالمندي وارد اتوبوس ميشه , برايش جا مي دهند که او بنشيند بر خلاف جامعه ما!!

خيلي دردناک است که پيري خسته و رنجور وارد مکاني شود و هيچ توجهي به او نشود!!!!؟؟؟؟ پس اين حرمت و احترام کجا رفته؟؟ چرا رفته؟؟ 

 سعدي شيرازي(ره) چه نيکو سروده است:

چه خوش گفت زالي به فرزند خويش

چو ديدش پلنگ افکن و پيلتن

گر از عهد خرديت ياد آمدي

که بيچاره بودي در آغوش من

نکردي در اين روز بر من جفا

که تو شير مردي و من پيرزن

تا حالا فکر کرديد که چه قدر پر برکت است خانه اي که هنوز عطر وجود پدر و مادر پير به مشام مي رسد و  حرمتشان حفظ ميشود. خدايا از تو مي خواهم که چراغ دلشان را نوراني کني و عمرشان را دراز. 

/ 9 نظر / 10 بازدید
سپهری

سلام خواهر عزيز آنا و آتالار اوشاقلارينين گوز ايشيقی بيری بونی بيلمه سه گوجالدی باشا دوشه جک اومود کی اولارين کولگه سی باشيميز اوسته اولاندا بيلک ياشاسين

مهکام

]به نام انکه ابر را گریاند تا غنچه را بخنداند سلام ای پدر ومادر سوگند به باغ قسم بدون شما غنچه ها دلتنگ وبرگ ها همه سال رنگ پاییزند به باد قسم بدون شما بیدها مجنون وسیب ها همه کال از درخت می ریزند نمی دانم چطور دل دریایی تان را تفسیر کنم فقط می توانم با واژه های بی تکلف بگويم که چه قدر دوستتان دارم راه سخت است وجاده پر پیچ وخم تقصیر کفش ها هم نیست پای رفتن می خواهد وقلبی زلال که لبریز از عشق به شما باشد امیدوارم که ما هیچ وقت دست های چروک شده ومهربان مادر وپدرمان را فراموش نکنیم به امید روزی که در درگاه خداوند به خاطر قدر دانی از زحمات پدران ومادرانمان شرمنده نباشیم کوچک شما مهکام

عطرياس

سلام الهی پيرشی جوون

حريف

سلام بر ژرفا از سر زنی به ما متشکريم. ترم جديد موفق باشيد.

مهیار

سلام ممون که نظر دادی معنی کلمه هميشه به معنی تبليغات سياسی نيست حتی در مورد تبليغات دينی هم به کار می رود با توجه به متن و ساختار جمله معنی تبليغ برای آن مناسب است در مورد advertising جنبه تجاری آن بيش از همه مورد توجه است آگهی های بازرگانی و آگهی دادن و اين گونه تبليغات مد نظر است خوشحالم که صبح و شروع کارم را با اين نظر ظريف شما شروع کردم ممنون از لطفت

بهنام

سلام در جامعه ای که حرمت و احترام بزرگترهايی که يک عمر زحمت و رنج تربيت فرزندان را می کشند نگه داشته نشود اين نشانه ای از مرگ معنويت و اخلاق در آن جامعه است و در چنين جامعه ای نبايد انتظار برکت و آبادانی را داشت.

کفشهای مکاشفه

سلام .تعطيلات نوروز امسال را چند روزی در يزد بودم.در ورودی شهر نقشه و برگه ی راهنما به مسافران داده می شد که در آن اماکن دیدنی و اوصاف رسوم و سنن مردم يزد نوشته شده بود این جمله به نظرم جالبتر آمد:« به خاطر احترامی که مردم اين ديار برای بزرگترها قائل هستند به حمدالله در شهر یزد حتی يک خانه سالمندان هم وجود ندارد.»

مهستی برزگر

اينجا همه برنده هستند.بازاريابي شبکه اي را مي توان "درست" اجرا کرد. حرف هاي تازه در بازاريابي شبکه اي.سري به اينجا بزنيد. http://www.oradoshop.com